13
04 2016
583

Poate fi calificat un agentul economic, care nu desfășoară o activitatea financiară și nu activează pe piață financiară, dar prestează, conform concontractului, servicii de garanție a împrumutului bancar cu bunuri imobile, ca subiect al prevederilor art. 103 alin. (1) pct. 12) lit. a) din CF?

În conformitate cu prevederile art. 103 alin. (1) pct. 12) lit. a) din CF, este stabilită scutirea de T.V.A. pentru serviciile financiare menționate în articol în cauză, fără reglementarea subiecților care prestează aceste servicii.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.