17
03 2016
651

Prin intermediul internetului, de către o persoană fizică, a fost elaborată o mini-programă pentru adolescenți, din aplicarea căreia au fost obținute venituri și au fost suportate cheltuieli. La completarea Declarației cu privire la impozitul pe venit (Forma CET 08) aceste cheltuieli pot fi deduse?

Menționăm, că veniturile obținute, potrivit prevederilor art. 18 lit. o) din CF, pentru persoanele fizice, care nu sunt înregistrate în una din formele organizatorico-juridice, stabilite la art. 13 pct. 1 din Legea cu privire la antreprenoriat şi întreprinderi nr. 845-XII din 03.01.1992, se consideră surse de venit impozabile, care se includ în venitul brut.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.