18
09 2014
1371

Va avea entitatea obligația de a reține impozit la sursa de plată în conformitate cu prevederile art. 90 1 din CF în cazul majorării capitalului social din contul profitului nerepartizat, aferent perioadei fiscale 2012?

În conformitate cu prevederile art. 33 alin. (2) din Legea nr. 135-XVI din 14 iunie 2007 privind societățile cu răspundere limitată, capitalul social se majorează prin:

  1. mărirea proporțională a părților sociale din contul profitului net al societății sau din mijloacele capitalului de rezervă;
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.