18
02 2016
1066

Vă rog, să precizați dacă pot comercializa piese de schimb auto în baza patentei de întreprinzător? Totodată, rog să-mi explicați faptul dacă pot desfășura activitatea prin intermediul a doua gherete (chioșcuri) amplasate pe teritoriul unei piețe, în baza aceleiași patente.

Potrivit art. 1 alin. (1) al Legii cu privire la patenta de întreprinzător nr. 93-XIV din 15.07.1998 (în continuare — Lege), patenta de întreprinzător este un certificat de stat nominativ, ce atestă dreptul de a desfășura genul de activitate de întreprinzător indicat în ea în decursul unei anumite perioade de timp.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.