Вопросы и ответы

icon Scutirea de TVA fără drept de deducere, la importul obiectelor de cult

Care sunt condițiile pentru a beneficia de scutirea de TVA fără drept de deducere, la importul obiectelor de cult? În conformitate cu prevederile art. 103 alin. (99) din Codul fiscal (CF), se scuteşte de TVA fără drept de deducere importul obiectelor de cult conform listei aprobate şi modului stabilit de Guvern. Totodată, potrivit art. 28 lit. z3) şi pct. 12 din nota la anexa nr. 2 la Legea nr. 1380/1997 cu privire la tariful vamal, sunt scutite de taxa vamală şi nu se percepe taxa pentru efectuarea procedurilor vamale la importul obiectelor de cul...

author icon

Валерия Сорочан

Monitorul fiscal FISC.md Nr.7(48) 2018


Учреждения:

Государственная Налоговая Служба | Периодическое издание "Monitorul Fiscal FISC.md"

icon Эта статья доступна только подписчикам. Для оформления подписки выберите абонемент

Подписан/а
image

Абонемент Premium

2 499 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

1 599 MДЛ

Заказать сейчас
image

Абонемент Electronic

799 MДЛ

Заказать сейчас

2087 просмотры

Дата публикации:

13 Декабрь /2018 14:38

0 комментарии

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon