Servicii electronice

icon Care este modul de prezentare a Informației din surse indirecte de către societățile de plată și emitere de monedă electronică?

Societățile de plată și societăţile emitente de monedă electronică, în conformitate cu prevederile art. 22611 alin. (2) pct. 12) și pct. 13) din Codul fiscal, au obligația de a prezenta Serviciului Fiscal de Stat  informaţia privind activităţile sau tranzacţiile realizate în numerar de către persoanele fizice rezidente pe parcursul unui an fiscal, a căror valoare cumulativă depăşeşte suma de 100 mii de lei sau echivalentul acesteia.   Respectiv, la stabilirea plafonului de 100 mii de lei se va ține cont atât de depunerile de num...

Cristina Petriciuc

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

694 vizualizări

Data publicării:

02 Ianuarie /2024 08:00

Domeniu:

Servicii electronice

Etichete:

moneda digitala

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon