Comerț

icon Despre amplasarea unităților de comerț în locuințe

Sunt în drept persoanele juridice sau fizice care desfășoară activitate de întreprinzător să  amplaseze unități de comerț  în locuințe?   Conform art. 5 din Legea nr. 75/2015 cu privire la locuințe, locuinţele sunt destinate pentru domicilierea persoanelor.   Persoanele fizice care au în proprietate o locuinţă dispun de dreptul de a o folosi pentru domicilierea personală şi a membrilor familiilor lor, precum şi de dreptul de a instala în locuinţa proprie alte persoane fizice.  ...

Steluța Guțu

Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

1752 vizualizări

Data publicării:

26 Iunie /2023 09:03

Domeniu:

Turism

Etichete:

activitate turistica | activitatea de comerţ

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon