21
02 2019
327

Returul produselor achitate cu tichetul de masă

Cum poate fi efectuat returul produselor neconforme, procurate contra tichet de masă?

Conform art. 36 din Regulamentul cu privire la modul de operare cu tichete de masă, “la returnarea produselor achiziționate în baza tichetelor de masă este interzisă acordarea în schimb a numerarului. Returnarea produselor va acorda cumpărătorului dreptul să primească în schimb produse în aceeași valoare.”

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.