Consultații juridice

icon Persoanele fizice sau juridice pot beneficia de la SFS de informație referitoare la un alt contribuabil?

Poate o persoană fizică sau juridică beneficia de la Serviciul Fiscal de Stat  de informații referitoare la un alt contribuabil, cum ar fi informație aferentă obligațiunilor fiscale, încălcările fiscale, livrările primite sau efectuate etc.?   În conformitate cu prevederile art. 131 alin. (5) din Codul fiscal, organele cu atribuții de administrare fiscală sunt în drept să prezinte informațiile de care dispun referitor la un contribuabil concret, în anumite condiții, doar către funcționarii fiscali, autorităților ad...

Mihai Popovici

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

1042 vizualizări

Data publicării:

23 Octombrie /2023 08:02

Catalogul tematic

Persoana fizică

Etichete:

cabinetul contribuabilului | persoana fizică

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon