16
06 2015
799

2. (29.2.8.9) Persoana fizică care a primit donație urmează să declare operațiunea respectivă?

Luînd în considerație prevederile art. 83 alin. (1) și (2) din Codul fiscal, precum și prevederile art. 20 din Codul fiscal, pentru persoana fizică care primit donație nu apare obligațiunea de a declara operațiunea respectivă.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.