12
02 2015
894

3. (28.8.20) Comasarea cu întrebarea din pct. 28.8.22. al Bazei generalizare a practicii fiscale

Arhiva
Care va fi valoarea impozabilă cu TVA la livrarea activelor supuse uzurii, dacă valoarea reziduală a acestora este superioară celei convenite în contractul de vînzare a bunurilor respective?

Conform art. 97 alin. (5) din Codul fiscal valoarea impozabilă a livrării impozabile a activelor supuse uzurii reprezintă valoarea cea mai mare dintre valoarea lor de bilanţ şi valoarea de piaţă.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.