Întrebări și răspunsuri

6.15.4.1 Care este cota taxei pentru parcaj?

Potrivit art. 288 pct. 3) din Codul fiscal, cota taxei pentru parcaj este cotă ad valorem în procente din baza impozabilă a obiectului impunerii ori sumă absolută, stabilită de autoritatea administraţiei publice locale la adoptarea bugetului local respective.


[Modificare operată în Baza generalizată a practicii fiscale în conformitate cu prevederile Hotărârii Curții Constituționale nr. 27 din 14.09.2021, în vigoare din 14.09.2021].

Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

473 vizualizări

Data publicării:

22 Octombrie /2021 07:44

Domeniu:

Taxele locale | Legislație fiscală

Etichete:

Taxe locale | buget local

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon