27
04 2018
777

Activitatea în domeniul tehnoligiei informaţiei a nerezidenţilor parcurilor IT

Ce regim de impozitare va folosi SRL cu gen de activitate executarea programelor soft, nefiind rezident al parcului IT?

Dacă entitatea cu gen de activitate executarea programelor soft nu este rezident al parcului, urmează să aplice regimul de impozitare conform art.15 lit.b) sau art.541 din Codul fiscal.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.