08
12 2015
678

Cum se va aplica T.V.A. în cazul mărfurilor procurate în afara teritoriului vamal al RM de la un rezident/nerezident și ulterior comercializate fără a fi introduse pe teritoriul vamal al Republicii?

Potrivit art. 95 alin. (1) al CF, obiecte impozabile constituie:

  1. livrarea mărfurilor, serviciilor de către subiecţii impozabili, reprezentînd rezultatul activităţii lor de întreprinzător în Republica Moldova;
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.