07
09 2015
1243

Cum urmează a fi reflectate în Informaţia privind veniturile calculate şi achitate în folosul persoanei fizice (juridice) şi impozitul pe venit reţinut din aceste venituri ce urmează a fi eliberată angajaţilor venitul sub formă de salariu şi impozitul pe venit aferent îndreptat în favoarea angajaţilor agenţilor economici a căror activitate de bază este realizarea de programe?

Pornind de la prevederile Comunicatului cu privire la acordarea scutirilor la impozitul pe venit stabilite prin art. 33-35 din CF, precum și unele particularități privind completarea dării de seamă fiscale (forma IALS14), publicat pe pagina Serviciului Fiscal de Stat (www.fisc.md), completarea Informației privind veniturile calculate şi achitate în folosul persoanei fizice (juridice) şi impozitul pe venit reținut din aceste venituri ce urmează a fi eliberate angajaților
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.