Întrebări și răspunsuri

icon Deducerea, în cuantum întreg, a cheltuielilor aferente închirierii oficiilor parțial utilizate

În cazul în care, în perioada declarării  stării de urgență, agentul economic a utilizat parțial birourile închiriate, și anume 4 zile din săptămână angajații munceau la distanță și doar o zi pe săptămână se întruneau la birou, va fi în drept agentul  economic să deducă în scopuri fiscale, în cuantum  întreg, cheltuielile aferente închirierii oficiilor în cazul  examinat?  Potrivit art. 2921 din Codul muncii (CM) munca la distanță reprezintă forma de organizare ...

author icon

Jana Griciuc

Monitorul fiscal FISC.md nr.7 (74) 2022


Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

842 vizualizări

Data publicării:

09 Iunie /2022 07:59

Catalogul tematic

Noutăți | Deduceri fiscale

Etichete:

munca la distanta | stare de urgenta | cheltuieli | Codul muncii | deduceri fiscale

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon