Întrebări și răspunsuri

icon Despre cheltuielile corporative

Se consideră deductibile cheltuielile suportate pentru desfăşurarea adunării corporative a angajaților în sala de conferință a unui hotel, cu organizarea unui furchette, la care se analizează rezultatele anterioare şi viitoare ale companiei? Prevederile art.24 alin.(1) din Codul fiscal stabilesc admiterea la deducere a cheltuielilor ordinare și necesare suportate de către contribuabil exclusiv în cadrul activității de întreprinzător. Este de menționat, că, în pofida unui caracter motivațional al întrunirilor corporative desfășurate cu diferite prilejuri, ace...

author icon

Igor Lazari

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 299 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 499 MDL

Comandă acum

1752 vizualizări

Data publicării:

02 Aprilie /2018 14:59

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon