03
02 2017
838

Este oare corect faptul ca pe 30.12.2016 bancile nu au primit plati la buget? Se va calcula penalitate la impozittul prognozat si pe ziua de 30 decembrie?

Potrivit prevederilor art. 70 alin.(1) al Legii finanțelor publice şi responsabilităţii bugetar-fiscale nr. 181 din 25 iulie 2014, în ultima zi lucrătoare a anului bugetar nu se efectuează operaţiuni de încasări şi plăţi bugetare, ci doar operațiuni interne și de încheiere a anului bugetar, in anul 2016 ultima zi lucrătoare a anului este 30 decembrie.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.