18
08 2016
584

În procesul controlului fiscal se va lua în considerare disponibilul de mijloace bănești declarate la situația din 01.01.2012?

În conformitate cu art. 2266 alin. (6) din CF, pentru subiecții estimării care, la data de 31 decembrie 2011, aveau 18 ani împliniți şi care au fost sau nu au fost obligați să depună declarația conform art. 2267 din CF, venitul impozabil estimat va fi determinat prin diminuarea acestuia cu 500 mii de lei.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.