08
09 2015
1234

Ținînd cont de modificările operate prin Legea nr. 71 din 12.04.2015, referitor la abrogarea lit. g) (indemnizațiile de concediere) din art. 20 al CF, în vigoare la 01.05.2015, în cazul în care urma a fi achitată în perioada fiscală a anului 2014 indemnizația unică stabilită prin Legea cu privire la activitatea Poliției și statutul polițistului, aceasta nu urma a fi impozitată?

În conformitate cu prevederile art. 20 lit. g) din CF, în vigoare pînă la 01.05.2015, indemnizaţiile de concediere, stabilite conform legislației, se considerau ca surse de venit neimpozabile.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.