Taxe locale

icon Salariatul aflat în concediu parțial plătit pentru îngrijirea copilului vs taxa pentru amenajarea teritoriului

  În cadrul entității, unul dintre angajați se află în concediu parțial plătit pentru îngrijirea copilului până la vârsta de 3 ani. Urmează a fi inclus angajatul respectiv în baza impozabilă (în numărul mediu scriptic trimestrial al salariaților), la determinarea trimestrială de către entitate a obligației fiscale aferente taxei pentru amenajarea teritoriului?     Potrivit art. 290 lit. a) din Codul Fiscal (CF), subiecţi ai impunerii cu taxa pentru amenajarea teritoriului sunt persoanel...

Steluța Guțu

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

704 vizualizări

Data publicării:

23 Noiembrie /2023 08:01

Domeniu:

Taxele locale

Etichete:

taxa pentru amenajarea teritoriului

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon