Întrebări și răspunsuri

icon Se permite deducerea plăților pentru deversările de poluanți cu ape reziduale cu depăşirea normativelor stabilite?

Compania X are drept gen de activitate furnizarea serviciului public de alimentare cu apă și canalizare la nivel de oraș și sate. Apare întrebarea: se permite deducerea plăților pentru deversările de poluanți cu ape reziduale cu depăşirea normativelor stabilite?   Potrivit art. 24 alin. (12) din Codul fiscal nu se permite deducerea plăţilor pentru eliminările supranormative de substanţe poluante în mediul înconjurător şi folosirea supralimită a resurselor naturale.   Activităţile care au impact asupra apelor de suprafaţ...

author icon

Irina Carcea

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

990 vizualizări

Data publicării:

22 Iunie /2023 08:00

Catalogul tematic

Deduceri fiscale

Etichete:

taxa pentru poluarea mediului | deduceri fiscale

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon