Practica fiscală

icon Factura fiscală vs ștampila

Se va considera o eroare situația când pe factura fiscală nu este aplicată ștampila, reieșind din  prevederile art.3 pct.5 al Legii 845 din 03.01.1992?     Conform  art. 3 pct. 5 din Legea nr.845-XII din 3 ianuarie 1992 cu privire la antreprenoriat şi întreprinderi, întreprinderile şi întreprinzătorii nu sunt obligaţi să deţină şi să aplice ştampila proprie pe înscrisuri de orice natură. În cazul în care legislaţia prevede necesitatea aplicării ştampilei întreprinder...

author icon

Ion Chitoroagă

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

2007 vizualizări

Data publicării:

31 Ianuarie /2024 08:00

Domeniu:

Noutăți fiscale

Etichete:

factura fiscală | ștampilă

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon