05
11 2021
758

Actul confirmativ pentru efectuarea unei livrări scutite de TVA cu drept de deducere: în original sau în copie?

Prin prisma art.104 lit.c1) din Codul fiscal și Hotărârea Guvernului nr.246/2010, reprezintă copia scrisorii emise pe blancheta oficială de către implementator, prezentată de către cumpărător furnizorului, act confirmativ pentru efectuarea unei livrări scutite de TVA cu drept de deducere?
 
Potrivit prevederilor art.104 lit.c1) din Codul fiscal, se scutesc de TVA cu drept de deducere importul şi/sau livrarea pe teritoriul țării a mărfurilor, serviciilor destinate:

Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.