04
01 2022
141

10.1.47 Care este limita veniturilor din vînzărea mărfurilor/serviciilor, dobîndite din activitatea desfășurată în baza patentei de întreprinzător?

Potrivit art. 18 alin. (3) din Legea nr. 93/1998, se permite desfășurarea activității de întreprinzător în baza patentei cu condiția ca veniturile din vînzări ale titularului de patentă să nu depășească 300 000 de lei într-o perioadă de 12 luni consecutive.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.