08
04 2021
170

(29.2.2.12) Care va fi regimul fiscal aplicat veniturilor primite în cadrul unui program guvernamental?

Potrivit art.20 lit. z2) al Codului fiscal, mijloacele băneşti obţinute din fondurile speciale şi/sau mijloacele financiare obţinute sub formă de grant prin intermediul programelor aprobate de Guvern, utilizate conform destinaţiei acestora, nu reprezintă sursă de venit impozabilă.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.