29
03 2017
402

3. (34.3.2) Urmează a fi sancţionat contribuabilul pentru neutilizarea MCC?

În conformitatea cu prevederile art. 254 alin. (2) din Codul fiscal nr. 1163-XIII din 24 aprilie 1997 efectuarea încasărilor băneşti în numerar fără utilizarea MCC existente se sancţionează cu amendă de 5000 de lei.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.