29
03 2017
423

4. (34.3.1) Urmează a fi sancţionat contribuabilul pentru efectuarea încasărilor băneşti în numerar în lipsa MCC?

În conformitatea cu prevederile art. 254 alin. (1) din Codul fiscal nr. 1163-XIII din 24 aprilie 1997 efectuarea încasărilor băneşti în numerar în lipsa MCC, în cazul în care actele normative în vigoare prevăd folosirea ei, se sancţionează cu amendă de 7000 de lei.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.