Întrebări și răspunsuri

6.15.1.1 Ce se înțelege prin „parcaj” în scopul aplicării taxei pentru parcaj?

Prin parcaj, în scopul aplicării taxei pentru parcaj, se subînțelege locul special amenajat, utilizat pentru staţionarea temporară a unităţilor de transport şi autorizat de autoritatea administraţiei publice locale (art. 288 pct. 171) din Codul fiscal).

 

[Modificare operată în Baza generalizată a practicii fiscale în conformitate cu prevederile Legii nr. 204 din 24.12.2021, în vigoare din 01.01.2022]. 

Instituții:

Serviciul Fiscal de Stat | Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

532 vizualizări

Data publicării:

18 Ianuarie /2022 07:37

Domeniu:

Taxele locale | Legislație fiscală

Etichete:

Taxe locale | parcajele auto

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon