Întrebări și răspunsuri

icon ACZ09 în cazul exportului de bere

O companie producatoare de bere a efectuat exportul producției sale în luna septembrie. Cum corect se întocmeşte declarația privind accizele ACZ09, luând in considerare faptul că pentru exportatorii producatori de marfă accizele nu se calculează? În condițiile art.120 lit.(a) și art.127 alin.(3) din Codul fiscal, sunt obligați să prezinte Declarația privind accizele antrepozitarii autorizați care produc și/sau prelucrează mărfuri supuse accizelor pe teritoriul Republicii Moldova. Potrivit pct.8 din Modul de completare a declarației privind accizele, a...

author icon

Andrei Nevreanschi

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

1110 vizualizări

Data publicării:

30 Octombrie /2018 16:33

Catalogul tematic

Accizele | Noutăți

Etichete:

Export | bere | accize

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon