17
11 2011
1661

Agentul economic, plătitor al T.V.A., care nu este subiect al impunerii cu accize, efectuează o livrare de marfă accizată. La completarea facturii fiscale urmează oare a fi completată coloana 10.9 a facturii fiscale la livrarea mărfurilor supuse accizului?

Art. 117 alin. (2) din Codul fiscal, stabileşte expres elementele obligatorii care urmează a fi indicate în factura fiscală.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1799 lei

Classic

1099 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.