05
08 2016
604

Aplicarea prevederilor art. 103 alin. (1) pct. 16) din CF pentru serviciile comunale prestate în căminele studențești

Se extind prevederile art. 103 alin. (1) pct. 16) din CF asupra serviciilor comunale prestate în căminele studențești care reprezintă locuințe și sunt destinate populației (studenților)?

Potrivit art. 103 alin. (1) pct. 16) din CF, sunt scutite de T.V.A. cazarea în cămine; serviciile comunale acordate populației: închirierea spațiului locativ, deservirea tehnică a blocurilor de locuințe, alimentarea cu apă, canalizarea, salubrizarea, folosirea ascensoarelor.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.