06
08 2016
1102

Cu privire la emiterea documentului primar de strictă evidență pe serviciile prestate în baza contractelor privind investirea mijloacelor proprii în construirea anexelor supraetajate și aliniate la blocul locativ existent

Urmează a fi eliberată factura fiscală subiecților beneficiari pe volumul lucrărilor la îndeplinirea obligațiilor prevăzute în contractele încheiate cu fiecare locatar?

Conform prevederilor art. 93 pct. 16) din CF, factura fiscală reprezintă un formular tipizat de document primar cu regim special, pe suport de hîrtie sau în formă electronică, prezentat cumpărătorului (beneficiarului) de către subiectul impozabil, înregistrat în modul stabilit, la efectuarea livrărilor impozabile.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1599 lei

Classic

899 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.