30
09 2016
522

Cu privire la TVA aferentă dreptului de autor

Conducerea companiei planifică să importe programe informatice de la un nerezident căruia îi aparțin drepturile de autor asupra acestora. Care ar fi consecințele, dacă am cumpăra și dreptul de a reproduce de sine stătător aceste programe cu scopul de a le vinde pe piața Moldovei?

În conformitate cu prevederile art. 38 din Codul cu privire la știință și inovare nr. 259-XV din 15 iulie 2004, obiecte ale proprietății intelectuale sunt rezultate ale activității intelectuale
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.