25
05 2016
1541

Cu privire la deducerea în scopuri fiscale a cheltuielilor de cazare

Se vor permite la deducere în scopuri fiscale cheltuielile de cazare, suportate de către entitate în folosul nerezidentului angajat? Ce obligații fiscale va genera această operație față de nerezident?

În conformitate cu prevederile art. 70 alin. (1) din CF, întregul venit al contribuabilului nerezident se împarte în venit obţinut
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.