11
08 2016
573

Despre calcularea creșterii de capital în cazul partajării averii între foștii soți în urma divorțului

Urmează a fi calculată creșterea de capital în cazul partajării averii între foștii soți în urma divorțului? Care va fi baza valorică în cazul transmiterii proprietății?

În conformitate cu prevederile art. 40 alin. (1) lit. a) și b) din CF, creşterea sau pierderile de capital nu se recunosc în cazul redistribuirii (transmiterii) proprietății:

  1. între soți; sau
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.