25
04 2016
1373

Despre impozitarea dobîndei aferente împrumuturilor acordate

Urmează să fie supusă impozitării dobînda aferentă împrumuturilor acordate?

În conformitate cu prevederile art. 867 alin. (1) și (2) din Codul civil, prin contractul de împrumut o parte (împrumutător) se obligă să dea în proprietate celeilalte părţi (împrumutatul) bani sau alte bunuri fungibile
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.