09
06 2016
1400

Despre scutiri pentru persoana fizică care iese din concediu de maternitate

Cum se vor acorda scutirile persoanei fizice la care aceasta are dreptul, în cazul în care pe parcursul anului de gestiune, persoana dată iese din concediu de maternitate?

În conformitate cu prevederile art. 33 din CF, fiecare contribuabil (persoană fizică rezidentă) are dreptul la o scutire personală anuală, în mărimea indicatorului prevăzut la articolul menționat.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.