21
01 2015
3033

Este în drept agentul economic rezident să elibereze factura fiscală unui nerezident la comercializarea mărfurilor pe teritoriul țării?

Potrivit prevederilor art. 117 alin. (1) al CF, formularul tipizat de document primar cu regim special Factură fiscală se eliberează de către subiectul impozabil la efectuarea pe teritoriul ţării a livrărilor impozabile.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.