05
11 2013
2500

Întreprinderea a primit gratuit mijloace fixe. Are oare dreptul entitatea, în cazul dat, să deducă suma uzurii în scopuri fiscale?

Reamintim că, evidenţa şi calcularea uzurii mijloacelor fixe în scopuri fiscale se efectuează în conformitate cu regulamentul, aprobat de Guvern în conformitate cu prevederile art. 26, alin. (10) din Codul Fiscal.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1599 lei

Classic

899 lei

Electronic

1099 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.