03
02 2017
1624

Livrările de bunuri, prestări de servicii, donații către o organizație obștească sunt Impozabile cu TVA?

Exemplu: Agentul economic vinde bunuri unei Oranizatii Obstesti contra mijloace banesti.

«Potrivit prevederilor art. 93 pct. 3) din Codul fiscal, transmiterea dreptului de proprietate asupra mărfurilor prin comercializarea lor, schimb, transmitere gratuită, transmitere cu plată parțială, împrumutul bunurilor fungibile, cu excepția mijloacelor bănești, achitarea salariului în expresie naturală, prin alte plăti în expresie naturală constituie livrare de mărfuri.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.