22
07 2016
870

Privind impozitarea cu T.V.A. serviciilor de aprovizionare cu apă potabilă a populației, precum și a agenților economici

Cum urmează a fi impozitate cu T.V.A. serviciile de aprovizionare cu apă potabilă a populației, precum și a agenților economici?

În conformitate cu prevederile pct.16) alin. (1) art. 103 din CF, T.V.A. nu se aplică la serviciile comunale acordate populației: închirierea spațiului locativ, deservirea tehnică a blocurilor de locuințe, alimentare cu apă, canalizare, salubrizare, folosirea ascensoarelor.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.