21
09 2016
548

Privind regimul TVA în cazul prestării serviciilor (poștale) de trimitere contra ramburs

Urmează a fi scutite de TVA serviciile (poștale) de trimitere contra ramburs?

Conform art. 2 din Legea comunicaţiilor poştale nr. 36 din 17 martie 2016, serviciul de trimitere contra ramburs reprezintă serviciu poştal a cărui particularitate constă în achitarea de către destinatar expeditorului, prin intermediul reţelei poştale, a contravalorii bunului care face obiectul trimiterii poştale.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1499 lei

Classic

999 lei

Electronic

899 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.