Întrebări și răspunsuri

icon Scutirea de impozitul pe bunuri imobiliare a CCL formată din persoane cu dizabilităţi severe

Are dreptul Cooperativa de construcţie a locuinţelor care este formată din persoanele cu dizabilităţi severe şi accentuate – participanți la lichidarea consecințelor catastrofei din Cernobâl, de scutirea de plata impozitului pe bunurile imobiliare, dacă bunurile imobiliare le aparțin cu drept de folosință de la autoritățile administrației publice locale? Dacă da, trebuie sau nu de prezentat calcului impozitului pe bunurile imobiliare? Potrivit art. 283 alin. (1) lit. b) al Codului fiscal, societăţile orbilor, surzilor şi invalizilor şi întreprinderile create...

author icon

Ludmila Mițova

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

1369 vizualizări

Data publicării:

27 Iunie /2018 12:25

Catalogul tematic

Impozitul pe bunurile imobiliare | Noutăți

Etichete:

Impozitul pe bunurile imobiliare | Taxe locale | scutire la impozit | APL

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon