Întrebări și răspunsuri

icon Termenul de stingere a obligației fiscale, în cazul în care ultima zi a perioadei este o zi de odihnă

Pentru contribuabilul care utilizează servicii fiscale electronice termenul de stingere a obligației fiscale, în cazul în care ultima zi a perioadei stabilite este o zi de odihnă, ultima zise consideră ziua deplină, dar nu prima zi lucrătoare care urmează după ziua de odihnă? La declararea obligației fiscale în prima zi lucrătoare care urmează după ziua de щdihnă vor apărea consecințe fiscale? În scopul exercitării administrării fiscale, conform prevederilor art. 129 pct. 8) din CF, expres este definită noțiunea termen de stingere a obligaţiei fiscale – per...

author icon

Ala Pojoga

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

2456 vizualizări

Data publicării:

19 Octombrie /2016 12:17

Catalogul tematic

Administrare fiscală | Legislație fiscală | Obligație fiscală

Etichete:

administare fiscala | legislația fiscala | obligaţie fiscală | Servicii fiscale electronice

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon