24
12 2021
678

Подтверждающий документ для поставок, освобожденных от НДС с правом вычета: в оригинале или в копии?

Является ли копия письма на официальном бланке, выданного исполнителем, представляемая покупателем поставщику, подтверждающим документом для осуществления поставки, освобожденной от НДС с правом вычета в соответствии с п.c1) ст.104 Налогового кодекса и Постановлением Правительства № 246/2010?
 
Согласно положениям п.c1) ст.104 НК, освобождаются от НДС с правом вычета импорт и/или поставка на территории страны товаров, услуг, предназначенных для:

Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

ELECTRONIC

1299 lei

CLASSIC

1299 lei

PREMIUM

1999 lei

 

5 comentarii

avatar
Comentariu pentru testare
avatar
Alt comentariu pentru testare
avatar
Încă un comentariu pentru test
avatar
Bună ziua! Comentariile dvs au fost înregistrate! Vă mulțumim pentru că ne urmăriți și în cazul în care aveți comentarii la articolele noastre, nu exitați să le expuneți!
Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.