Întrebări și răspunsuri

icon Este limitată mărimea deducerii cheltuielilor pentru publicitate în scopuri fiscale?

Este condiționată natura mărfurilor/forma livrării la livrarea de mărfuri cu titlu gratuit în scopuri de publicitate şi/sau de promovare a vânzărilor? Este limitată mărimea deducerii cheltuielilor pentru publicitate în scopuri fiscale?   În conformitate cu prevederile art. 95 alin. (2) lit.c) din Codul fiscal, nu constituie obiect al impunerii cu TVA livrarea de mărfuri şi servicii efectuată cu titlu gratuit în scopuri de publicitate şi/sau de promovare a vânzărilor în mărime anuală de 0,5% din venitul din...

author icon

Ion Chitoroagă

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

1136 vizualizări

Data publicării:

06 Noiembrie /2023 08:01

Catalogul tematic

T.V.A. | Deduceri fiscale

Etichete:

T.V.A | publicitate | deducere

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon