Transport

icon Este obligatoriu aparatul de taxat în cazul serviciilor ocazionale de transport de persoane?

Entitatea prestează servicii de transport de persoane în regim de taxi și servicii ocazionale de transport de persoane în baza contractului de prestare a serviciilor achitate preventiv cu emiterea din oficiu a bonului fiscal, la momentul achitării în avans a serviciilor, care se anexează la fiecare contract. În contextul celor expuse, apare întrebarea: Este obligată entitatea să utilizeze aparatul de taxat cu care este dotat (care este instalat în) mijlocul de transport?   Potrivit art. 8 alin. (2) l...

author icon

Doinița Colosov

author icon

Irina Reahovscaia

Instituții:

Publicaţia periodică "Monitorul Fiscal FISC.MD"

icon Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați. Pentru a vă abona selectați abonamentul

Deja sunt abonat
image

Abonament Premium

2 499 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

1 599 MDL

Comandă acum
image

Abonament Electronic

799 MDL

Comandă acum

965 vizualizări

Data publicării:

17 August /2023 08:01

Catalogul tematic

Maşini de casă şi control

Etichete:

masini de casă și de control | regim taxi

0 comentarii

icon icon icon
icon
icon icon icon icon icon
icon
icon