23
02 2021
362

Serviciile stomatologice: ECC și factura fiscală

Entitatea nou înregistrată urmează să presteze servicii stomatologice în cadrul clinicii stomatologice. La începutul procesului de desfășurare a activității, acesteia îi apar următoarele întrebări:
 
  1. Se atribuie serviciile stomatologice la serviciile medicale în sensul art. 103 alin. (1) pct. 10) din Codul fiscal? 
 
Potrivit prevederilor art.103 alin.(1) pct. 10) din CF, serviciile medicale sunt scutite de TVA fără drept de deducere.
Acest articol este destinat doar pentru utilizatorii abonați

Pentru a vă abona, selectaţi abonamentul:

Premium

1999 lei

Classic

1299 lei

Electronic

1299 lei

 

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.