14
09 2017
518

1. (28.24.2) Care este termenul de achitare a TVA la buget de contribuabilul plătitor TVA, care a beneficiat de servicii de import pe teritoriul vamal al Republicii Moldova?

Data obligaţieiprivind achitarea la buget a sumei TVA aferente serviciilor importate, în conformitate cu art.109 alin. (1) din Codul fiscal, se consideră data efectuării plăţii, inclusiv a plăţii prealabile pentru servicii de import.

0 comentarii

Doar utilizatorii înregistraţi şi autorizați au dreptul de a posta comentarii.